*

Hlavní Galerie Nabídka Objednávka Kontakt

Nabídka novinek - odrůd vyšlechtěných specializovými světovými šlechtiteli

V posledních letech se šlechtitelé růží zaměřují na to, aby nové odrůdy byly nejen krásné květem, ale hlavně zdravé! Neboť choroby jsou u růží častým jevem a dokáží pěstitele této nádherné rostliny snadno odradit. Takové odrůdy vyšlechtila i světoznámá německá firma Rosen Tantau, od které jsme zakoupili v roce 2005 licenční právo pro pěstování.V roce 2007 jsme zakoupili licenční práva pro pěstování odrůd od dalších dvou firem. Od německé firmy Kordes´Söhne a anglické firmy David Austin® Roses.

David Austin® Roses
Nádherné odrůdy proslulých a velmi oblíbených anglických růží od f. David Austin® Roses. Růže snoubící krásu, vůni a něhu starých růží 19. století s odolností a širokou barevnou škálou růží moderních: Winchester Cathedral, Mary Rose, William Shakespeare 2000, Falstaff, Queen Of Sweden, Gertrude Jekyll, The Mayflower, The Pilgrim, Teasing Georgia, Tea Clipper, James Galway, Graham Thomas, A Shropshire Lad, Crown Princess Margareta, Charlotte, Sophy's Rose, L.D.Braithwaite, The Dark Lady.
Kordes´Söhne
Jedna z největších firem v Evropě zabývající se šlechtěním a pěstováním růží. Má dlouholetou tradici (založena v roce 1887), cenné zkušenosti a dobré jméno. Kordesovy růže jsou v našich podmínkách velmi dobře prověřené. Pro letošní podzimní sezónu připravili tyto odrůdy od f. Kordes´Söhne: Aloha, Amadeus, Laguna, Felicitas, Sympathie, Angela, Postillion, Rosenstadt Freising, Roter Korsar, Knirps, Q. Elisabeth, Sommerabend, Sunny Rose, Andalusien, Petticoat, Sonnenröschen, Big Purple, Hamburger Deern, Kupferkönigin, Mondiale, Schwarze Madonna, Palmengarten Frankfurt.
Rosen Tantau
Vloni jste si mohli prohlédnout a na podzim zakoupit 19 odrůd vyšlechtěných firmou Rosen Tantau. Během pěstování se těmto odrůdám v našich klimatických podmínkách velice dobře dařilo. Vytvářely pěkné keře s bohatým kvetením a zdravými listy. Celkově působily bujnějším a zdravějším dojmem. Proto zůstává většina těchto odrůd v nabídce i pro podzim 2008.